مشاوره و سفارش

کتیرا

کتیرا صمغی است که از ساقه گون بر اثر فعالیت مکانیکی انسان بر روی آن به بیرون تراوش می‌کند. شروع بهره برداری معمولاً از اواخر فصل بهار است و شصت روز (تا اوایل شهریور ماه) ادامه دارد. بهره برداران ابتدا اطراف ساقه گون را خالی می‌کنند و سپس با تیغ‌های مخصوصی برش موازی با ساقه (موازی با آوندهای آبکش) ایجاد می‌کنند. شیرگون (کتیرا) پس از چند روز به مرور بر اثر برشی که به ساقه وارد شده به بیرون تراوش می‌کند و شیره در معرض نور آفتاب، آب خود را از دست می‌دهد و سفت می‌شود. بهره برداران بیست و یک روز پس از برش به جمع آوری کتیرا می‌پردازند و این عمل را مجدداً تکرار می‌کنند. کتیرا به دو نوع مفتولی و خرمنی تقسیم می‌شود.

خواص کتیرا

کتیرا می‌تواند بدن را خنک کند. رنگ کتیرا سفید یا زرد روشن است و اگر در آب خوابانده شود، با جذب آن حالتی نرم پیدا می‌کند. ترکیب کتیرا با لیمو و شیر در تابستان هم خاصیت خنک‌کنندگی بالایی دارد. کتیرا، علاوه بر کاهش حرارت بدن، منبعی غنی از پروتئین و فولیک‌اسید هم هست. فولیک اسید نوعی ویتامین است که از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

لیست کامل قیمت محصولات

نام محصولتوضیحاتنوع بسته بندیوضعیتقیمت
کتیرا صمغ خشک شده-سفارشیموجودتماس بگیرید
فرم مشاوره و سفارش

درباره ما :

مجموعه بازرگانی آدیس در سال ۱۳۹۵ تاسیس گردیده وبا هدف اشتغالزایی در بخش کشاورزی گیاهان دارویی تصمیم دارد فعالیت خود را با تکیه بر کیفیت و برندسازی و ارزش آفرینی در قالب مجموعه ای دانش بنیان از ظرفیت های موجود در صنعت گیاهان دارویی که حلقه مفقوده بخش کشاورزی است استفاده نموده و با صادرات این دسته از محصولات برای اقتصاد میهن عزیزمان ارزآوری نماید. قدرت بالا در تامین محصول وجه تمایز ما است.

مدیر مجموعه بازرگانی آدیس

توفیقی

Call Now Buttonتماس بگیرید